Інформація для тих, хто залишає Україну через російську збройну агресію

Informacja dla osób uciekających z Ukrainy przed rosyjską agresją zbrojną

Пологово-гінекологічна лікарня Ujastek в Кракові, будучи центром з найвищим рівнем медичної допомоги, надає спеціалізовану підтримку вагітним жінкам, які через війну покинули Україну. Ми подбаємо про кожну жінку та її новонароджену дитину. Всі медичні послуги надаються безкоштовно.

Якщо особа має в проїзному документі посвідчення, видане Прикордонною Службою Республіки Польща, або відбиток штампа Прикордонної Служби Республіки Польща, що підтверджує її законне перебування на території Республіки Польща, після перетину кордону пізніше 24 лютого 2022 року, у зв’язку зі збройним конфліктом на території України.

В нашій лікарні, при необхідності можна отримати допомогу перекладача

Szpital Położniczo-Ginekologiczny Ujastek w Krakowie, będąc ośrodkiem o najwyższym stopniu referencyjności udzieli wszelkiej specjalistycznej pomocy medycznej pacjentkom w ciąży uciekającym z Ukrainy przed wojną. Zaopiekujemy się każdą kobietą, która będzie rodziła oraz jej nowonarodzonym dzieckiem. Wszelkie świadczenia medyczne będą bezpłatne.

Warunkiem jest posiadanie zaświadczenia wystawionego przez Straż Graniczną RP lub odcisk stempla Straży Granicznej RP w dokumencie podróży, potwierdzające legalny pobyt na terytorium RP, po przekroczeniu granicy od 24 lutego 2022 r. w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.

W naszym szpitalu w razie potrzeby możesz skorzystać z pomocy tłumacza.