Karetka transportowa Ujastek – innowacyjny pomysł szpitala w Małopolsce

Styczeń pierwszym miesiącem działania karetki transportowej Ujastek. Pierwsze Pacjentki dotarły w szybki i bezpieczny sposób do szpitala na poród bez korków, zbędnego stresu „czy aby na pewno zdążę”.

Zespół czeka na telefony ciężarnych 7 dni w tygodniu przez całą dobę.

Na temat korzyści dla Pacjentek rozmawiamy z Dyrektorem Medycznym Grupy Neomedic.

Panie dyrektorze panie szczególnie w pierwszej ciąży obawiają się o to czy dotrą na czas do szpitala, czy przebiją się przez zakorkowane miasto. Ostatnio jedna z naszych pacjentek rodziła synka na parkingu przed szpitalem bo „nie zdążyli” przejechać przez zatłoczony Kraków inna pani przyjechała na sygnale radiowozem policyjnym.

Sergiusz Waszkiewicz: Nasza karetka transportowa zabierze każdą potrzebującą z domu wraz z walizkami oraz osobą towarzyszącą bezpośrednio na Izbę Przyjęć szpitala Ujastek. Oczywiście tego typu przejazd jest o wiele szybszy niż prywatny samochód. Poza tym w trakcie transportu karetką nad zdrowiem pacjentki czuwa aż dwóch ratowników.

W jakim celu powstała karetka transportowa Ujastek?

Sergiusz Waszkiewicz: Moment oczekiwania na przyjście na świat dziecka zawsze jest stresujący: czy jestem dobrze spakowana, czy mam wszystkie potrzebne dokumenty, czy dojadę na czas. Rozumiemy to, dokładamy starań, żeby ten stres zminimalizować, między innymi proponując bezpłatną usługę transportową. Kiedy mąż w pracy, a zacznie się akcja porodowa pacjentki z Bochni, Wieliczki czy Proszowic dzięki naszemu rozwiązaniu zdążą dotrzeć do szpitala bez większych nerwów pomimo odległości która je dzieli od szpitala.

Kto może dzwonić pod numer karetki Ujastek?

Sergiusz Waszkiewicz: Wszystkie panie, które skończyły 37 tydzień ciąży, ubezpieczone i decydujące się rodzić w naszym szpitalu. Transport, poród oraz opieka poporodowa, cały pobyt w szpitalu jest bezpłatny.

Jeżeli pani planuje poród w obecności swojego partnera/partnerki – czy ta bliska osoba może towarzyszyć w czasie transportu do szpitala?

Sergiusz Waszkiewicz: Oczywiście. Zgodnie z regulaminem naszej karetki transportowej w drodze do szpitala Ujastek rodzącej może towarzyszyć jedna osoba. Niestety nie może to być dziecko/osoba niepełnoletnia.

To bardzo innowacyjna usługa, jakie są głosy Pacjentek?

Sergiusz Waszkiewicz: Pierwsze panie skorzystały już z przejazdu i bezpiecznie urodziły swoje dzieci w szpitalu. Myślę że panie szybko przekonają się, że taka karetka na terenie małopolski to skarb.

Dziękujemy za rozmowę

Fizjoterapia dla kobiet

Czym jest fizjoterapia uroginekologiczna? Fizjoterapia uroginekologiczna to specjalizacja fizjoterapii, która skupia się na rozpoznawaniu I leczeniu zaburzeń miednicy mniejszej poprzez dopasowane ćwiczenia, terapię manualną oraz