Komunikat dotyczący czasowego monitoringu na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka

Drogie Mamy,

Pragniemy zdementować pogłoski krążące w Sieci dotyczące monitoringu w naszym szpitalu, który nie był prowadzony na salach porodowych czy też pokojach pacjentek.

Przyznajemy że:

• czasowo pomiędzy 1 – 23 lipca dodatkowo monitorowaliśmy salę ścisłego nadzoru jakim jest Oddział Intensywnej Terapii Noworodka

„Jak wynika ze stanowiska Rzecznika Praw Pacjenta, monitoring wideo w placówkach medycznych jest narzędziem, zwiększającym bezpieczeństwo zdrowia i życia pacjentów i personelu medycznego. Instalowanie kamer w pomieszczeniach „ścisłego nadzoru” jest zgodne z prawem. Tym samym kamery mogą być instalowane min: na oddziałach dziecięcych; na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii.”

• monitoring szpitala obejmuje i będzie obejmować: korytarze wspólne, klatki schodowe, wejścia i wyjścia do placówki, pomieszczenia takie jak rejestracja jak również sam budynek oraz obszar wokół tego budynku

Nigdy nie było i nie będzie instalacji monitoringu na salach porodowych i poporodowych. Wszelkie nasze działania są podejmowane celem zwiększenia bezpieczeństwa naszych najmłodszych pacjentów – wcześniaków leżących w Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka.

Zapewniamy że działamy na rzecz naszych Pacjentów, by czuli się bezpiecznie w naszej placówce.

Zarząd Spółki oraz Dyrekcja Szpitala